SPÓŁDZIELCZE ŚWIĘTA Z BLOGEREM CZ. III  – SPÓŁDZIELCZE MIKOŁAJKI

W większości dziedzin nauki a także życia społecznego – dzieciństwo – to taki okres, który ograniczony jest wiekiem i specyfiką wynikających z jego zachowań. Bycie dzieckiem determinuje chociażby to z kim i kiedy możemy  jeździć windą czy po ruchomych schodach a nawet samochodem. Dlatego dzieci większość swojego życia chcą być dorosłe i chcą robić to wszystko czego robić na co dzień im się nie pozwala, by nie być zależnym od dorosłych. Przychodzi jednak taki dzień w roku, w którym to dorośli chcą być znów dziećmi a żadne dziecko nie chce być dorosłe.

∗∗∗

I choć jako dorośli świadomi jesteśmy, że gwiazdora czy mikołaja w latających saniach z reniferami między nami w gruncie rzeczy nie ma, to każdy z nas liczy na to, że w ten jeden wyjątkowy mikołajkowy wieczór się zjawi. Nie wiem jak wy – ale ja nadal pamiętam swój wewnętrzny zawód pierwszego roku mieszkania samej gdy w mikołajki nic nie było w bucie ( choć go sama sobie wystawiłam) a także radość kiedy pojawiło się gdy przyjechałam do rodziców do domu.

10836406_316003965268854_232359503_n

W głębi duszy każdy z nas jest bowiem dzieckiem, a w magicznym okresie świąt mimo upływających lat lubi nim być zwłaszcza, gdy nie tylko może dawać ale także i dostawać prezenty – od mikołaja i od życia.

O tych dwóch ostatnich najwięcej wiedzą mamy, pracownice i członkinie Konińskiej spółdzielni socjalnej Spectrum, które w przedszkolu z oddziałami integracyjnymi dla dzieci z autyzmem oraz Sali zabaw Pinokio organizują świąteczne eventy i spotkania dla dzieci.  Są to jednak różnorakie imprezy ze względu na specjalne wymagania  podopiecznych takie jak: wiek, dieta czy stan zdrowia.

W ogólnodostępnej Sali Zabaw Słoneczko, w której świętować będą dzieciaki z Konina w mikołajki spotkać się będzie oczywiście można z samym Mikołajem. Dzieci będą miały możliwość rozmowy z nim, zrobienia sobie zdjęcia i otrzymani od niego drobnego podarunku – oczywiście  o ile były grzeczne i wypastowały wcześniej buciki lub wywiesiły skarpety na prezenty.

Przy poczęstunku nie zabraknie także mikołaja z czekolady, robionych przez dzieci pierników  czy mandarynek i pomarańczy a po,  wielu świątecznych gier i zabaw.

10816153_315955251940392_1962117360_n10850877_315955235273727_1997923203_n  10854036_315955221940395_1831785682_o

W przedszkolu z racji na specjalne wymagania żywieniowe zamiast ciast i czekoladek będą suszone owoce oraz kukurydziane paluszki i wafle, zamiast gier i zabaw będzie zabawa nauką  i obrazkami by dzieci umiały porozumieć się i opowiedzieć o świętach, mikołajach i choinkach  za pomocą obrazków.
Nie zabraknie jednak mikołaja i prezentów.

Mimo różnic w obchodzeniu mikołajek jedne i drugie dzieciaki będą się z pewnością świetnie bawiły. Bo radość w takie dni płynie nie tylko z brania czy dawania ale spędzania razem czasu – I tego też Wam serdecznie życzę!

O konińskiej spółdzielni możecie przeczytać więcej w moim poście tutaj

Reklamy

One thought on “SPÓŁDZIELCZE ŚWIĘTA Z BLOGEREM CZ. III  – SPÓŁDZIELCZE MIKOŁAJKI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s